Bednarska Demokracja

Ustawa poprawkowa nowelizowana

Uchwalona 24 października 2011 roku

Nowelizowana 2 kwietnia 2012 roku

USTAWA O POPRAWIANIU SPRAWDZIANÓW

Art.1

Sprawdzian oraz poprawa, o których mowa w niniejszej ustawie oznaczają każdą pisemną formę sprawdzenia wiedzy dłuższą niż 30 minut i obejmującą materiał z więcej niż 3 godzin lekcyjnych.

Art. 2

Nauczyciel wpisuje ocenę ze sprawdzianu do internetowego dzienniczka ucznia (IDU) do 6 dni roboczych po jego przeprowadzeniu. Termin ten ulega wydłużeniu do 12 dni w przypadku choroby nauczyciela albo w sytuacji, gdy sprawdzian objął większość uczniów w roczniku.

Art.3

Nauczyciel ustala wraz z grupą termin poprawy na lekcji, na której oddaje sprawdzian. Termin ten wypada od 3 dni roboczych do 9 dni roboczych od dnia oddania sprawdzianu i jest jedyny, nieprzekraczalny i wspólny dla całej grupy. Termin poprawy musi być zamieszczony w ogłoszeniach na IDU.

Art.4

W wypadku, gdy grupa nie ustali z nauczycielem terminu poprawy, termin ten zostaje ustalony przez nauczyciela na wtorek albo czwartek wypadający w ciągu 9 dni roboczych od dnia oddania sprawdzianu. Termin poprawy nie może być wyznaczony na czas trwania zajęć szkolnych. Nauczyciel wpisuje ocenę z poprawy do IDU do 12 dni roboczych po jego przeprowadzeniu.

Art.5

Nauczyciel, który nie wpisał oceny ze sprawdzianu lub poprawy w przewidzianym terminie wstawia wszystkim uczniom zaliczenie sprawdzianu, a uczniom, którzy o to poproszą otrzymane przez nich oceny. Sprawdzian nieoddany do końca trymestru zostaje zaliczony na 100%.

Art.6

Sprawdzian nie może być przeprowadzony podczas zajęć lekcyjnych innego przedmiotu.

Art.7

Ustawa wchodzi w życie z dniem uchwalenia.